Podsumowanie VII edycji Warsaw Oldtimer Show

30 sierpnia 2020 zakończyła się specjalna edycja Warsaw Oldtimer Show. Już po raz siódmy Ptak Warsaw Expo przez dwa dni było miejscem spotkań pasjonatów motoryzacji, którzy jak co roku mogli nacieszyć oczy wyjątkowymi pojazdami klasycznymi i zabytkowymi. Siódma edycja Największych Targów Pojazdów Zabytkowych w Polsce, ze względu na pandemię koronawirusa zorganizowana została na terenie zewnętrznym przy halach Expo.

Wyjątkowo, po raz pierwszy w historii Warsaw Oldtimer Show, kilkaset samochodów zabytkowych wyjechało z hal targowych na parking przy halach Expo, aby odwiedzający w komfortowych i bezpiecznych warunkach mogli podziwiać wystawię o wartości nawet kilkudziesięciu milionów euro. Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią, na terenie Ptak Warsaw Expo pojawiło się 12 000 entuzjastów motoryzacji, a Warsaw Oldtimer Show było największą imprezą plenerową w Polsce zrealizowaną w 2020 roku.

W trakcie targów uczestnicy mogli zobaczyć Legendy motoryzacji, których widok oraz dźwięk przyprawia o dreszcze największych pasjonatów. Wystawa bogata była w pojazdy z przełomu XX i XXI wieku, jak też te z lat 80-tych i 70-tych i starsze. Na parkingu Między 20 a 30 sierpnia pod halami Ptak Warsaw Expo zaparkowały między innymi kultowe 190-tki w rożnych odmianach oraz szereg innych modeli marki Mercedes-Benz, jak też legendarnych modeli BMW, Ford Mustang, Corvette, Triumph, Alfa Romeo czy Ferrari Testarosa. Obok klasycznych aut, które w przeszłości poruszały się po ulicach, ustawiały się te, które kiedyś można było zobaczyć jedynie na torze wyścigowym oraz auta specjalistyczne. Warsaw Oldtimer Show to także gratka dla tych, którzy preferują jednoślady. W strefie zabytkowych motocykli znaleźć można było wiele ciekawych okazów.

Targi Pojazdów Zabytkowych w Ptak Warsaw Expo to nie tylko piękne pojazdy, ale także pokazy detailingu, giełda zabytkowych pojazdów czy zlot samochodów zabytkowych marki Mustang oraz Classicauto Cup, czyli wyścigi w klasycznym wydaniu. Odwiedzający, mimo ponurej, a momentami deszczowej pogody chętnie ustawiali się obok prezentowanych pojazdów, robili sobie zdjęcia przy ulubionych modelach i korzystając z okazji zajmowali miejsca za kierownicą aut, które były i są marzeniem wielu.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z VII edycji Warsaw Oldtimer Show: https://oldtimerwarsaw.com/galeria-2020/